صفحه نخست | اخبار و رویدادها
روایت سرکنسول ایران در کراچی از سفر سید حسن خمینی به پاکستان

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کراچی گفت: سفر یادگار امام به پاکستان می تواند در تعمیق روابط دو ملت مددکار دست اندرکاران سیاست خارجی باشد.

مهدی سبحانی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، در خصوص سفر اخیر یادگار گرامی امام به پاکستان اظهار داشت: در این سفر که به طور غیررسمی و به مدتی کوتاه انجام شد، ضیافت افطار به میزبانی ایشان و با حضور حدود صد تن از علمای شیعه و ایرانیان مقیم کراچی در دانشگاه امام خمینی برگزار شد. وی یادآور شد: همچنین نماز عید سعید فطر به امامت آیت الله حاج سید حسن آقا خمینی با حضور جمع زیادی از مردم، علما و اعضای سرکنسولگری ایران در کراچی اقامه شد. ایشان همچنین بعد از اقامه نماز به مزار محمدعلی جناح بنیانگذار کشور پاکستان  رفته و با اهداء گل، دفتر یادبود مزار این او را امضاء کردند. سبحانی افزود: در پایان این مراسم یادگار امام مصاحبه ای کوتاه با شبکه های تلویزیونی مستقر در پاکستان انجام داده و طی آن آرزو کردند آرمان های محمدعلی جناح محقق شود.

سرکنسول ایران در کراچی با اشاره به ملاقات سید حسن خمینی با ایرانیان مقیم و اعضای سرکنسولگری ایران و خانواده های آنها، گفت: ایشان در همان محل مصاحبه ای را نیز با شبکه معتبر و پرمخاطب جیو انجام دادند که مشروح آن در رسانه ها منتشر شد. وی در خصوص ارزیابی خود از این سفر گفت: این سفر بازتاب بسیار خوبی در پاکستان داشت که در تقویت مناسبات برادرانه ایران و پاکستان تأثیر خوبی خواهد داشت. سبحانی با اشاره به بازتاب گسترده سفر یادگار امام در مطبوعات پاکستان، یادآور شد: در حالی که کشور پاکستان از یک روز قبل عید فطر تا چند روز پس از آن تعطیل است، این انعکاس بی سابقه بود؛ به طوری که حدود 23 نشریه پاکستانی و 4 شبکه تلویزیونی خبر حضور یادگار امام بر سر مزار محمدعلی جناح را پوشش دادند که این امر نشان دهنده توجه مردم پاکستان به مسئولان جمهوری اسلامی ایران، مردم و خانواده گرامی امام است. سرکنسول ایران در پاکستان در پایان ضمن تشکر از مسئولان ایالتی و کشوری پاکستان در استقبال و تأمین امنیت این سفر گفت: سفر یادگار امام می تواند در تعمیق روابط دو ملت مددکار دست اندرکاران سیاست خارجی باشد.

تاریخ و زمان انتشار: دو شنبه 28 تیر 1395
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/n137258/