صفحه نخست | اخبار و رویدادها
نوشتاری از محسن غرویان در دفاع از یادگار و بیت امام؛ بیت امام و چشم مردم

پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران- بر همگان واضح است که بیت امام دارای جایگاه ویژه‌ای درکشور است و نمی‌توان این جایگاه را متزلزل کرد و یا خدشه‌ای به آن وارد کنیم. به ویژه اینکه بزرگان کشور و طیف‌هایی که به عنوان مرجع شناخته می‌شوند، بیش از سایرین وظیفه صیانت از بیت امام را بر عهده دارند که یکی از این طیف‌ها ائمه‌جمعه وجماعات است. اما روز جمعه شاهد اظهاراتی از سوی امام جمعه محترم قائمشهر در مراسم پانزدهمین سالگرد آیت‌ا... صالحی مازندرانی بودیم که محل تامل است. توقع ملت عزیز این است که ائمه جمعه در پشت هر تریبونی که قرار می‌گیرند، احترام به بیت امام را در صدر اولویت‌های خود قرار دهند و تریبون‌های مختلف که از شخصیت‌های شناخته‌شده مانند ائمه جمعه هر شهر برای سخنرانی دعوت می‌کنند، باید کانون وحدت، انسجام ملی و پیرو منویات مقام معظم رهبری باشند.

به ویژه در موضوعات مربوط با بیت امام خمینی(ره) حرمت این بیت از سوی همه اقشار جامعه رعایت شود. ما همه مدیون امام هستیم، اما در حال حاضر به همه آن آرمان‌هایی که امام راحل در نظر داشته، دست پیدا نکرده‌ایم. زمانی در این امر موفق خواهیم بود که به همه آن اهداف برسیم که در مثالی آسان‌تر برای درک بهتر می‌توان آن را به یک پازل تشبیه کرد که اگر قطعه‌ای از آن نباشد، شکل و فرم درستی حاصل نخواهد شد. پس باید پازل تکمیل شود تا زیبا گردد. همه ما یک عذرخواهی به امام خمینی بدهکار هستیم. امام تاکید داشت که در کشور فقر نباشد، اما هست. امام می‌خواست که دروغ نباشد، اما وجود دارد. تاکید همیشه امام توجه به محرومان بود، اما آیا واقعا این امر را محقق کرده‌ایم؟ امام می‌خواستند جوانان کشور به اعتیاد کشیده نشوند، اما متاسفانه امروز این موضوع را می‌بینیم.

همه ما از این بابت شرمنده امام راحل هستیم. امام شخصیتی داشت که وقتی صدام، تهران را بمباران کرد، همه پیشنهاد دادندکه به مکان امن و یا پناهگاهی منتقل شوند، اما امام با این کار مخالفت کرده و فرمودند:«من در کنار همین مردم می مانم. اگر قرار است تهران بمباران شود من هم در تهران می‌مانم. درباره لزوم شناساندن زوایای شخصیتی امام خمینی بدون شک این مساله سال‌ها به‌طول خواهد انجامید. حضرت علی(ع) می‌فرمایند:«عصر من، من را نمی‌شناسد.» این جمله درباره امام راحل هم به نوعی صدق می‌کند. با اینکه کشور و حتی دنیا از ظرفیت‌های وجودی امام استفاده کرده‌اند، اما هنوز خیلی از زوایای شخصیتی امام برای ما ناشناخته باقی مانده است و نوادگان ایشان هم دارای شخصیتی هستند که با برخی اظهارات نادرست تخریب نخواهد شد، بلکه مظلومیت و صداقت آنها سبب محبوبیت بیش از پیش آنها می‌شود و چشم امید جامعه به آنان است.

تاریخ و زمان انتشار: یک شنبه 10 مرداد 1395
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/n138823/