صفحه نخست | اخبار و رویدادها
در دیدار مسئولان کمیته ملی پارالمپیک؛ سید حسن خمینی: المپیک و پارالمپیک فرصت خوبی برای صدور انقلاب اسلامی است/ لازم نیست برای ورود به جامعه نوین جهانی، ارزش های خود را تغییر دهیم

یادگار گرامی امام، المپیک و پارالمپیک را فرصت خوبی برای تبلیغ فرهنگ و صدور انقلاب اسلامی ذکر کرد و تصریح کرد: ما می توانیم در این عرصه توانمندی ها و ارزش های ملی و اسلامی خودمان را انتقال دهیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در دیدار مسئولان کمیته ملی پارالمپیک اظهار کرد: اگر ورزش برای همه واجب است، برای معلولین و جانبازان اوجب واجبات است زیرا هم سلامت و هم نشاط آنان را تأمین می کند. وی با بیان اینکه ورزش قهرمانی این گروه موجب افتخار جامعه خواهد بود، افزود: معلولان و جانبازان با ورود  به این عرصه در سایه اراده همت خویش یک نقطه ضعف را تبدیل به نقطه قوت کرده اند. یادگار امام با اشاره به اینکه کار ورزشکاران معلول و جانباز در برخی رشته ها از کار افراد عادی دشوارتر است، گفت: ورزش در حوزه معلولین نیاز مهمی است که پارالمپیک در بخش قهرمانی، آن را گسترش می دهد. وی ترویج ورزش این بخش از جامعه را به تعبیر قرآن همچون زنده کردن نفس دانست و ادامه داد: کسی که یک معلول را اینگونه پرورش دهد گویی یک جمع را احیاء کرده است، چرا که معلولان می توانند از او سرمشق بگیرند و وارد عرصه ورزش شوند.

سید حسن خمینی در ادامه، المپیک و پارالمپیک را فرصت خوبی برای تبلیغ فرهنگ و صدور انقلاب اسلامی ذکر کرد و تصریح کرد: ما می توانیم در این عرصه توانمندی ها و ارزش های ملی و اسلامی خودمان را انتقال دهیم. وی با اشاره به حضور ورزشکاران محجبه در تیم های مختلف از جمله تیم آمریکا در المپیک امسال، اظهار کرد: این امر وارد کردن فرهنگ دینی به عرصه زندگی است و نشان می دهد که برای ورود به جامعه نوین جهانی، لازم نیست پوشش ها و ارزش های خود را تغییر دهیم. یادگار امام یادآور شد: اعزام ورزشکاران محجبه به المپیک کار ارزشمندی است که اولین بار ما انجام دادیم و امروز در کشورهای عربی از جمله مصر و دیگر کشورها مانند آمریکا مشاهده کردیم و جامعه جهانی هم آن را قبول می کند. وی تأکید کرد: هرچه جلوتر می رویم بیشتر باید بر این امر پافشاری کنیم که لازم نیست زنان برای ورود به عرصه ورزش قهرمانی و فضای نوین جهانی قالب های ارزشی و هنجاری دیگران را بپذیرند.

سید حسن خمینی با تجلیل از مدیریت خوب، باثبات و با اخلاق آقای خسروی وفا در فدراسیون جانبازان و معلولین، این فدراسیون را  از کم حاشیه ترین فدراسیون ها با بازدهی بسیار خوب ذکر کرد و موفقیت و پیروزی های بسیار زیاد برای تیم پارالمپیک را از خداوند مسألت کرد. در ابتدای این دیدار آقای محمود خسروی وفا رئیس کمیته ملی پارالمپیک به ارائه گزارشی از چگونگی حضور کاروان جمهوری اسلامی ایران در پارالمپیک 2016 ارائه کرد. وی پدیده ورزش معلولین را مولود انقلاب اسلامی دانست و گفت: این کاروان با نام «شهدای منا» و با ریاست نمادین ایمان علی محمدی فرزند شهید دکتر علی محمدی به برزیل اعزام خواهد شد. خسروی وفا همچنین افزود: ایران در 12 رشته پارالمپیک از مجموع 18 رشته رقابت خواهد کرد.

تاریخ و زمان انتشار: شنبه 30 مرداد 1395
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/n141300/