صفحه نخست | اخبار و رویدادها
در مراسم تقدیر از خدمات فرهنگی و هنری محمدباقر قالیباف؛ سید حسن خمینی: جمهوری اسلامی در همه ارکان خود نیازمند نیروی متحد است

یادگار گرامی امام گفت:  تعبیر «همه با هم» امام در ابتدای انقلاب، از گمشده های روزگار ماست.

به گزارش خبرنگار جماران، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در مراسم تقدیر از خدمات فرهنگی و محمدباقر قالیباف که توسط خانه هنرمندان ایران برگزار شد، با بیان اینکه دریغم آمد از یکی از مدیران موفق جامعه مان تشکر نکنم، گفت: من یکی از آشنایان به وضعیت آقای قالیباف هستم؛  او را از منزلشان در طرقبه که مهمان پدر و مادرشان بودم و قصه های زندگیشان را برای ما تعریف کرد تا امروز می شناسم؛ جوان ١٧-١٨ ساله ای که خودش می گوید تا زمان پیروزی انقلاب تابستان ها کار می کرد تا هزینه تحصیل را تأمین کند و در زنگ های تفریح فروشندگی می کرد تا از عهده مخارج بربیاید.

یادگار امام، قالیباف را شهردار موفق شهر ما دانست و تأکید کرد: من فکر می کنم رمز موفقیت قالیباف و امثال او این است که روزی جامعه را از پایین دیدند؛ درد را «نخواندند»، بلکه «چشیدند». شب های متعددی با ایشان با لباس مبدّل به مناطق محروم تهران رفتیم؛ یکبار به میان معتادان درّه فرحزاد رفتیم و  تا صبح  با آنها صحبت کردیم. اینکه کسی مشکلات را لمس کرده باشد در حل مشکلات شهر بسیار به او یاری می کند؛ یکی از رمزهای موفقیت آقای قالیباف این است که دردها را لمس کرده است.

وی اظهار داشت: نکته دوم این است که آقای قالیباف و امثال او ثمره انقلاب هستند. البته خودش یکبار به من گفت اگر انقلاب هم پیروز نمی شد، من با جربزه ای که دارم یک سرمایه دار بزرگ می شدم. اما غافل نشویم که انقلاب نسلی را متحول کرد؛ امثال آقای قالیباف فرزندان تحول انقلاب هستند.

سید حسن خمینی با بیان اینکه برای پیشبرد کشور احتیاج به همدلی و دست های گره کرده داریم، تصریح کرد: دموکراسی و جمهوریت لازمه پیشرفت کشور است و لازمه آن نیز تغییر و تبدّل مدیران است. هرجا تغییر مدیران نیست، فسادزا است. هرچه درها را بیشتر باز کنیم، پیشرفت فراهم تر می شود. این امر به معنای ستیزه با هم یا فراموش نکردن تجربیات گذشته و تمام شده فرض کردن گذشتگان نیست. اگر دو گروه شویم و به جنگ هم برخیزیم جز از بین بردن منافع کشور کلان هیچ ثمره ای ندارد.

وی افزود: لذا امثال این جلسات تقدیر از یک مدیر رفته نیست و ادای دین ما به یک تجربه اندوخته شده و یک دوره مدیریتی طی شده است. البته پشت سر این شهر کارهای بسیار بزرگی بوده؛ شهرداران بزرگ و تجربیات بزرگی بوده است؛ مردهای بزرگی بودند از جمله آقای کرباسچی که نقشی در تحولات تهران داشت تا دیگران که آمدند.

وی با آرزوی موفقیت برای محمدعلی نجفی در شهرداری تهران، گفت: من به نوبه خودم از آقای قالیباف تشکر می کنم. یکی از کارهای خوب ایشان راه اندازی شورایاری ها و دخالت دادن مردم در امور شهری بود. البته توجه به آسیب های اجتماعی شهر چون اعتیاد، بیکاری و زنان بی سرپرست از خدمات شهرداری تهران در دوران آقای قالیباف بود. امروز نیامده ایم تا با آقای قالیباف خداحافظی کنیم. او را یک مدیر مقتدر، توانمند و با عزم بالا می شناسیم و امیدواریم جامعه هرچه بیشتر از ایشان استفاده کند.

سید حسن خمینی تأکید کرد: تعبیر «همه با هم» امام در ابتدای انقلاب، از گمشده های روزگار ماست. همه باید با هم باشیم و رقابت ها را پشت سر بگذاریم و به دوران رفاقت ها وارد شویم؛ البته از آثار فضای سیاسی کم شدن دید منصفانه به مسائل است. ان شاء الله بتوانیم در همه امور از دید فراخ استفاده کنیم.

مراسم تقدیر از خدمات فرهنگی و هنری محمدباقر قالیباف، با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی، علی مطهری، غلامعلی حدادعادل، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود دعایی، محمدرضا واعظ مهدوی، وحید حقانیان، علی مرادخانی و جمعی از هنرمدان بعد از ظهر امروز در تالار ایوان شمس تهران برگزار شد.

عكس هاي مربوط به اين مراسم را مي توانيد در اينجا و اينجا ببينيد.

تاریخ و زمان انتشار: یک شنبه 5 شهریور 1396
نویسنده:
مرجع:
آدرس: http://www.jamaran.ir/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-12/724512-%D8%B3%DB%8C%D8%AF-%D8%AD%D8%B3%D9%86-%D8%AE%D9%85%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%AC%D9%85%D9%87%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D9%85%D9%87-%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2%D9%85%D9%86%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF-%D8%A7%D8%B3%D8%AA