صفحه نخست | اخبار و رویدادها
آیت الله مهدوی کنی: بیت امام باید همواره برای ما مقدس و محترم باشند
رئیس و جمعی از اعضای مجلس خبرگان رهبری صبح امروز با حضور در حرم مطهر حضرت امام خمینی(س) ضمن اهدای گل و قرائت فاتحه و اقامه نماز با آرمان های  بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران تجدید میثاق کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، رئیس و جمعی از اعضای مجلس خبرگان رهبری صبح امروز با حضور در حرم مطهر حضرت امام خمینی(س) ضمن اهدای گل و قرائت فاتحه و اقامه نماز و با همراهی حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی یادگار گرانقدر حضرت امام با آرمان های  بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران تجدید میثاق کردند. مهدوی کنی در این مراسم مجلس خبرگان رهبری را یکی از مواریث بزرگ و پربرکت حضرت امام (س) معرفی کرد و گفت: با توجه به اینکه رهبری انقلاب از ارکان اول نظام است خبرگان رهبری هم به همان درجه اهمیت دارد.

وی اظهار داشت: اجلاس خبرگان رهبری هر سال دو بار تشکیل می شود و وظیفه ای است که احساس می کنیم با حضور در حرم امام خمینی (س) با بنیانگذار انقلاب اسلامی تجدید بیعت کنیم و راه او را ادامه دهیم. امام راحل در طول انقلاب همیشه به دو اصل مهم "اسلام، قرآن و اهل بیت" و "مردم" اهمیت فراوانی می دادند.

آیت الله مهدوی کنی با آرزوی این که خداوند متعال برکاتش را بر ملت بزرگ ایران نازل کند و مشکلات کشور نیز برطرف شود، افزود: از خدواند مسألت داریم تا دولت، مجلس و همه قوا در مسیر انقلاب و خدمت به اسلام و نظام موفق باشند چرا که رضایت امام در این است که به مردم خدمت شود .

وی اظهار داشت: امام خمینی (س) در میثاقش با مردم با صداقت بود و مردم نیز با صداقت امام را دوست داشتند چون مردم می دانستند که امام راست می گوید و خلاف نمی گوید و به همین جهت حضرت امام با عزت وارد کشور شد و وقتی از دنیا رفتند هم با عزت به دیار باقی شتافتند.

آیت الله مهدوی کنی در ادامه افزودند: انشاالله روح حضرت امام شاد باشد و فرزندان ایشان که از دنیا رفته اند حضرت آیت الله حاج آقا مصطفی خمینی و حاج احمدآقای خمینی روحشان شاد باشد و خانواده امام همیشه در میان ما مقدس و محترم باشند و ما به آنها احترام کنیم و خداوند ما را در مسیر مودت اهل بیت علیهم السلام و خانواده امام موفق بدارد و تا زمانی که از دنیا برویم  راه مستقیم را ادامه دهیم و از مسیری که امام ترسیم کرده اند انحراف پیدا نکنیم.

آیت الله سیدمحمود شاهرودی و تنی دیگر از اعضای مجلس خبرگان رهبری نیز در این مراسم حضور داشتند


تاریخ و زمان انتشار: پنج شنبه 17 شهریور 1390
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران
آدرس: http://www.jamaran.ir/fa/NewsContent-id_18743.aspx