صفحه نخست | دیدگاه ها و تالیفات | سخنرانی ها
نیروی دریایی قدرت ملی و امنیت منطقه ای را تثبیت می کند (07-06-87)

یادگار امام گفت: نیروی دریایی قدرت ملی و امنیت منطقه ای را تثبیت می کند و باید جایگاه آن به همین اندازه در دکترین امنیت ملی مورد توجه قرار گیرد.
به گزارش واحد خبر جماران، حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی که در مراسم تجدید میثاق پرسنل نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با آرمانهای امام راحل سخن می گفت، با گرامیداشت یاد شهدای عملیات مروارید در روز 7 آذر سال 59، اظهار داشت: 7 آذر روز ازخودگذشتگی و قهرمانی دریادلان نیروی دریایی در آبهای نیلگون خلیج فارس است.
یادگار امام افزود: از نکات درخشان دوران دفاع مقدس عملیات قهرمانانه 7 آذر بود که توانست اقتدار ملی کشور را در آبهای خلیج فارس تثبیت کند.  
وی در ادامه به تشریح نقش نیروی دریایی ارتش در امنیت ملی پرداخت و گفت: می توان یک قائده کلی یرای فراز و فرود قدرت ملی ایرانیان یافت. هر گاه ایران نیروی دریایی مقتدری داشته، قدرت مرکزی قویتری نیز داشته است.
سیدحسن خمینی با اشاره به نقش تاریخی نیروی دریایی در اقتدار ایران در دوره های مختلف گفت: آبهای پیرامون ما حکم شاهراه حیاتی را برای ما دارند. هرگاه ایران از سوی دریا محاصره شده  دولت مرکزی یا سقوط کرده و یا ثبات خود را از دست داده است.
وی خاطرنشان ساخت: بعد از انقلاب با وجود توطئه های گوناگون حتی یک روز هم صادرات نفت ایران قطع نشد و حتی یک لحظه از تسلط ما بر آبهای خلیج فارس و دریای عمان کاسته نشد. این افتخار کمی نیست.
یادگار امام از بررسی نقش نیروی دریایی در ساختار قدرت ملی، منطقه ای و فرامنطقه ای جمهوری اسلامی ایران یک ضرورت یاد کرد و گفت نیروی دریایی قدرت ملی و امنیت منطقه ای را تثبیت می کند و باید جایگاه آن به اندازه خود در دکترین امنیت ملی مورد توجه قرار گیرد.
وی در پایان گفت: هر چه از جانفشانی های نیروی دریایی بیشتر یاد کنیم  در حقیقت از اقتدار ملی خود یاد کرده ایم.
پیش از سخنان یادگار امام، امیر دریادار سیاری  فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، در سخنانی کوتاه ضمن بازخوانی دستاوردهای عملیات افتخارآفرین مروارید در آذرماه 59 به تبیین جایگاه و توان نظامی نیروی دریایی در دفاع از مرزهای آبی و منافع نظام پرداخت.
گفتنی است، این مراسم با ادای احترام پرسنل نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به مقام شامخ رهبر کبیر انقلاب اسلامی و نثار گل و اقامه نماز ظهر و عصر به امامت حجت الاسلام و المسلمین حاج سیدحسن خمینی آغاز شد.

تاریخ و زمان انتشار: پنج شنبه 7 شهریور 1387
نویسنده:
مرجع: