صفحه نخست | اخبار و رویدادها
گفت و گو با شبکه تلویزیونی جیو پاکستان؛ سید حسن خمینی: هیچ کدام از جریانات داخل ایران را به مخالفت با اندیشه امام متهم نمی کنم/ نگاه ما به آمریکایی ها بستگی به رفتار آنها دارد

پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران

یادگار گرامی امام در گفت و گو با شبکه تلویزیونی جیو پاکستان به سوالات گوناگون خبرنگار این شبکه پاسخ داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی به سوالات در خصوص روابط ایران با کشورهای منطقه، پدیده گروههای تکفیری، بیداری اسلامی، انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا و... پاسخ داد.

وی در این مصاحبه در پاسخ به سوالی در مورد نسبت جناح های مختلف درون ایران با اندیشه امام گفت: من هیچ کدام از جریانات داخل ایران را به مخالفت با امام و اندیشه ایشان متهم نمی کنم. البته قرائت های مختلفی وجود دارد. همین امر نیز نقطه قوت اندیشه های امام است که امکان اجتهادها و قرائت های مختلف درون آن وجود داشته باشد.

در بخش دیگری از این مصاحبه خبرنگار شبکه تلویزیونی پاکستان می پرسد: "امام خمینی (س) آمریکا را شیطان بزرگ می دانست. با توجه به کارهایی که آقای ظریف انجام می دهد به نظر شما سیاست ایران در قبال آمریکا تغییر کرده است؟"

سید حسن خمینی در پاسخ به این سوال گفت: فکر نمی کنم آقای ظریف تا به حال تلاشی برای روابط دو جانبه داشته باشند. بحث برجام که سیاست کلی جمهوری اسلامی بود انجام شد. ارتباطات ما هم طبیعتا در محدوده برجام بوده است. البته همیشه نگاه ما به آمریکایی ها بسته به رفتار آنها است.

مشروح این مصاحبه متعاقبا منتشر می شود.

تاریخ و زمان انتشار: جمعه 18 تیر 1395
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/n135950/