صفحه نخست | اخبار و رویدادها
حضور سید حسن خمینی در نماز جمعه پایتخت سریلانکا و ضیافت ناهار وزیر امور مسلمانان سریلانکا

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در نماز جمعه پایتخت سریلانکا شرکت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، یادگار گرامی امام راحل که برای سفری چند روزه در سریلانکا بسر می برد، روز جمعه در آیین نماز جمعه پایتخت سریلانکا شرکت کرد. حجت الاسلام و المسلمین مرتضی اشراقی که در این سفر یادگار امام را همراهمی می کند، در این باره در صفحه اینستاگرام خود نوشت:
امروز در نماز جمعه مسلمانان سریلانکا حاضر شدیم. مسلمانانى که شافعى مذهب هستند و علیرغم تبلیغات مسموم وهابیت هنوز با تمام وجود علاقمند به ایران و امام و هر چه رنگ و بوى آن را دارد، هستند. حاج حسن آقا بعد از نماز در میان مردم و نماز گزاران حاضر شد و صمیمانه با محبت زاید الوصف ایشان مواجه شد. نماز جمعه براى اقلیت مسلمان این کشور نوعى هویت نیز محسوب مى شود. عشق به خمینى مرز نمى شناسد.

گزارش تصویری این دیدار را در این لینک مشاهده کنید: http://jamaran.ir/PhotoNews-gid_127577-id_136024.aspx

همچنین، ضیافت ناهار وزیر امور مسلمانان سریلانکا به افتخار یادگار امام و هیأت همراه برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینى که جهت دیدارى رسمى به سریلانکا سفر کرده است ظهر امروز مهمان آقاى محمد حلیم وزیر امور مسلمین این کشور بود. در این دیدار که در شهر کندى دومین شهر پر جمعیت سریلانکا برگزار شد، آقاى رئوف حکیم رهبر حزب کنگره مسلمانان و وزیر امور شهرسازى و آبرسانى به همراه جمعى از مسلمانان و علاقه مندان به جمهورى اسلامى و مسئولین شهرى نیز حضور داشتند. وزیر امور مسلمان سریلانکا متعلق به یکى از خانواده هاى سرشناس مسلمان این کشور است و عموى او سال هاى طولانى وزیر خارجه این کشور بوده است. مسلمانان بیش از دو و نیم میلیون نفر از جمعیت ٢٢ میلیونى این کشور را دارا هستند و ٤٠ درصد جمعیت ایالت کندى را تشکیل می دهند.

تاریخ و زمان انتشار: پنج شنبه 3 تیر 1395
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://jamaran.ir/PhotoNews-gid_127577-id_136024.aspx